Çocuklar İçin Bez Maske Nasıl Dikilir Dikiş Aşamaları

bez maske nasıl dikilir

Nasıl Dikilir ‘e hoş geldiniz…Bu hafta sizlerle çocuklar için bez maske nasıl dikilir‘i paylaşıyorum.18cm’ye 18cm keseceğiniz iki parça kumaş kullanacağız. Lastik toplam ölçüsü 32cm. Maskenin burun kısmı için poşet kilidi kullandım .Bunun için siz , eğilip bükülebilen farklı bir malzeme kullanabilirsiniz. Ya da hazır maskelerin içindeki telide çıkarıp kullanabilirsiniz.18’e 18’lik bir kalıp ölçüsü 5-8 yaş için uygun bir ölçü.Daha küçük çocuklar için 16cm’e 16cm , yetişkinler için 20cm’e 20cm bir ölçü kullanabilirsiniz . Ya da maske yapıcağınız kişinin iki elmacık kemiğinin bitimine doğru bir cm ekleme yaparak bir ölçü alabilirsiniz.Katlama işlemine yukarıdan takribi 3cm den itibaren başladım.Bunun devamın göz kararı birer cm içeri katlayarak devam ettim.Bu işlemi aşağıdan yukarı doğruda yapabilirsiniz. Katlamayı çizerek tam ölçü ile yapmak isteyebilisiniz. Bunun için bez maske nasıl dikilir isimli diğer bir videomdan nasıl çizim yapabileceğiniz ile ilgili fikir edinebilirsiniz. Çocuklar için bez maske nasıl dikilir diğer açıklamalar için aşağıdaki notlarıma bakabilirsiniz.

Çocuklar İçin Bez Maske Dikiş Aşamaları

Kesim Aşaması

Kalıbınızı bir kağıt ,kalın bi mukavva ya da parşömen kağıdına çıkarabilirsiniz.

dikiş

Kalıbınızı kumaşınızın üzerine yerleştirin .Makasla kesim yapıcaksanız tam kenarlarından iğneleyin.Bir kesim ruleti ya da maket bıçağı kullanacaksanız iğneleri ortalara doğru yerleştirin .Bu şekilde cetvelin kumaşa tam oturmasını sağlarsınız.Kalıp çizimini kumaş üzeride de yapabilirsiniz.Böylelikle öne çıkarmak istediğiniz deseni tam ortalayabilirsiniz.

Dikiş Aşaması

Çocuklar için bez maske nasıl dikilir de dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta burun kısmı. Bu kısmı dikerken fermuar ayağını ,diğer kenarları dikerken düz dikiş ayağını kullanırsanız daha düzgün bir dikiş elde edersiniz.

bez maske

Lastik dikişi için kenarlardan 2.5cm mesafe verdim.İki kumaşı üst üste getirdiğinizde aradaki boşlukların denk gelmesi gerekli.Bunun için her iki kumaşada işaret alın.

Yuvarlak lastiğin kumaşın altında sabit kalması biraz zor oluyor.Lastik dikişi üzerinden geçerken yavaş hareket edin . Ve mutlaka ileri geri dikiş yapın.

Kumaşınızı kat verme aşamasından önce ütüleyin.bez maske nasıl ütülenir

çocuklar için bez maske nasıl dikilir için yapıcağım hatırlatmalar bu kadar .Aşağıdaki videoyu tıklayarak yapım aşamaların izleyebilirsiniz.

Videoyu faydalı bulduysanız daha fazla içerik için kanalıma abone olmayı ve beğenmeyi unutmayın.Bir dahaki paylaşımımda görüşmek üzere hoşçakalın 😊.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir