Bez Cep Telefonu Kılıfı Nasıl Dikilir Açıklamalı Anlatımı

Merhaba …Nasıl Dikilir’e hoşgeldiniz…

Sizlerle yeni bir dikiş projesini farklı bir sunumla paylaşıyor olucam. Daha detaylı dikiş projeleri paylaşmak ,bir çanta ya da herhangi bir aksesuarın dikiş aşamalarını , kalıp çıkarma ve kesim işlemlerini daha rahat görüntüleyebilmeniz için açıklama kısmına videolar ekliyor olucam.Bu videoların yeterli olmadığı durumlarda http://www.nasildikilir.com/ adresinden detaylara ulaşabilir , kumaş veya aksesuar alışverişi gibi dikişle ilgili görselleri ve yayın takibini https://www.instagram.com/nasildikilir/?hl=tr adresinden yapabilirsiniz.

Bez Cep Telefonu Kılıfı Nasıl Dikilir Video Açıklaması

Bu videoda sizlerle yapımı oldukça kolay bir dikiş projesi paylaşıyorum.Kullandığım kesim ve dikim teknikleriyle sizlerde bir çok ürünü muhafaza edebileceğiniz dikiş projeleri tasarlayabilirsiniz.Örneğin cep telefonu kılıfı nasıl dikilir’i izlediğinizde aynı teknikleri kullanarak tablet ya da laptop kılıfı dikebilir ,hayal gücünüzü kullanarak farklı eklemeler yapabilirsiniz.Kumaş olarak makinanızın dikeceği kalınlıkta her tür kumaşı kullanabilirsiniz.Hatta kalınlık olarak sert bir formda olan kumaşınızı tela ve astar kullanmadan da rahatlıkla bu modelde uygulayabilirisiniz.

Bez cep telefon kılıfı nasıl dikilir ‘de daha çok çanta , cüzdan dikişleri kalıp kesim tekniğine benzer bir kesim kullanıyorum .Lazer kesim ,hazır bıçaklar , veya kalın mukavva kullanarak çıkarılan kalıp yerine sizlerinde rahat uygulayabileceği bir kesim tekniği kullandım.Burada siz maket bıçağı yerine bir kesim ruleti yada makas kullanabilir , kalıplarınızı çıkarırken de  parşömen kağıdı ,kalın karton ya da mukavva kullanabirlirsiniz.

 

Dikişe Yeni Başlayanlar İçin Notlar

  • Kumaşınızı kesmeden önce ütüleyin.
  • Fermuar dikişlerinde fermuar ayağı kullanın.
  • Bu proje için ayarladığım yan dikiş ölçüsü 0.5mm dir .Düz dikiş ayağını makinanıza yerleştirin ve yarım ayak pay bırakacak şekilde işinizi makinanıza yerleştirin.
  • Raşel telayı daha önce kullanmadıysanız dikkat edeceğiniz şey telanın pütürlü olan kısmını kumaşa yerleştirmek ve o şekilde işinizi ütülemek.Böylelikle yapışkan kısmını ütüye değil kumaşınıza denk getirin.
  • Makinanızın iğnesini dikeceğiniz kumaşın kalınlığına göre ayarlayın.
  • Fermuarını dikerken fermuarın dişleri makinanızı zorlayabilir.Bu durumda özellikle bitiş kısımlarıda makinanızı yavaş kullanın veya fermuar dikişi tamamlama ya da ileri geri dikişlerinde volanı manuel kullanın.Eğer bu şekilde rahat sonuç alamazsanız bu kısmı bir yüksük kullanarak elinizle dikin.

Sohbet…😍

Dünyanın bütün kötü marifetlerini sergilediği bu dönemde bir şeyler üretmek güzel .İyi kötü elinden geleni yapmak için kolları sıvadığında çok güzel tasarımlar ortaya çıkabilir.Deneyin ..Bunun üzerine farklı tasarımlar uygulayabilirsiniz. Videomu faydalı bulduysanız daha fazla içerik için Nasıl Dikilir‘e abone olmayı ve paylaşımımı beğenmeyi unutmayın.

Sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.Bir dahaki paylaşımımda buluşmak üzere hoşçakalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir